طراح Agnès B. Legion of Honor فرانسوی ( نشان سلطنتی فرانسه ) را دریافت کرد ( 2023 )

 

 

 

 

مجله بنیادی 

 

 

طراح فرانسوی Agnès Troublé که بیشتر با نام Agnès B شناخته می شود، سه شنبه شب توسط رئیس جمهور امانوئل مکرون به دلیل دستاوردهای خلاقانه و ابتکارات بشردوستانه به دست آمده از برچسب همنام خود، نشان لژیون افتخار فرانسه را دریافت کرد.


این جایزه معتبر که در دوران سلطنت ناپلئون متولد شد و به عنوان بالاترین درجه قدردانی فرانسه توصیف شد، به کسانی تعلق می‌گیرد که شایستگی‌های برجسته‌ای را در خدمت به ملت، در مقام نظامی یا غیرنظامی از خود نشان داده‌اند.

 

 

 

 

 

این طراح متولد ورسای، Agnès B. را در سال 1973 تأسیس کرد و با ارائه لباس هایی که با مهر پاریسی از سادگی ظریف مشخص شده بودند، به موفقیت بزرگی دست یافت. با نزدیک به پنجاه سال، این برچسب اکنون دارای 300 فروشگاه در سراسر جهان است و توسط نمادهای موسیقی مانند دیوید بووی یا پتی اسمیت پوشیده شده است.

اگر پیروزی خلاقانه او عامل برجسته ای در دریافت جایزه فرانسوی بود، بشردوستی و حمایت او از ابتکارات بشردوستانه و همبستگی نیز همینطور بود. بنیاد وقف او، به نام « Agnès Troublé dite agnès b. », هر ساله با 25 تا 40 انجمن و سازمان غیردولتی همکاری می کند و به طیف گسترده ای از مسائل از سوادآموزی و حمایت از کودکان گرفته تا استقبال از مهاجران و پناهندگان و همچنین دسترسی به آب و مراقبت های بهداشتی و حمایت از زنان منزوی کمک می کند.

 

 

 

 

 

طراح چند وجهی نیز به عنوان یک هنرپیشه شناخته می شود. در سال 2020، او "لا فاب"، یک گالری 1400 متر مربعی را در منطقه 13ème پاریس ایجاد کرد که میزبان کلکسیون نزدیک به 5000 اثر هنری او و همچنین یک کتابخانه است.

 

 

 

همانطور که سنت دیرینه ایجاب می کند، امانوئل ماکرون، رئیس دولت فرانسه است که مدال تزئینی (یک نشان به شکل ستاره مالتی با شش بازو) را در کنار یک سخنرانی احساسی به دستیار داد: «برای این تعهد به دیگران، به فرانسه و نیروهای خلاق آن، برای کارهایی که در طول پنج دهه گذشته، نه فقط به مد فرانسوی، بلکه در زیبایی، سلیقه، به هنرمندان بسیاری، در نبردهایی که به راه انداخته‌اید. امروز عصر، من هستم. خوشحال و مفتخرم، اگنس عزیز، که شما را به مقام افسر اعظم نشان شایستگی ملی رساندم."

 

به عنوان یک دریافت کننده جدید این جایزه، Agnès B. به جمع دیگر صاحبان عنوان برجسته مد مانند Karl Lagerfeld، Yves Saint Laurent و Maria Grazia Chiuri می پیوندد.

 

 

 

 

 

 

 

 

 

سبد خرید