تحولات و تازه های تکنولوژی و تاثیر آن بر صنعت مد ( 2023 )

 

 

 

 

مجله بنیادی 

 

 

 

آیا کنجکاو هستید که کدام روندهای فناوری مد و استارت آپ ها به زودی بر تجارت شما تأثیر خواهند گذاشت؟ تحقیقات عمیق صنعت ما را در مورد 1423 استارت‌آپ و بزرگ‌آپ فناوری مد کاوش کنید و در نقشه نوآوری فناوری مد، بینش‌های مبتنی بر داده‌ها را درباره راه‌حل‌های مبتنی بر فناوری دریافت کنید!

 

مد یکی از برترین صنایع پولساز در سطح جهان است. برای کمک به شرکت‌های مد برای ماندن در صدر صنعت و حفظ مشتریان خود، استارت‌آپ‌ها در حال پیشرفت روندهای فناوری جدید هستند. آنها درآمد را افزایش می دهند، محدودیت های طراحی را افزایش می دهند و تصمیمات استراتژیک مبتنی بر داده را امکان پذیر می کنند. در این گزارش، مروری بر روندهای برتر فناوری مد جهانی، از مد مجازی و تجزیه و تحلیل داده‌ها تا پخش زنده مد ارائه می‌کنیم. برای بررسی روندهای برتر مبتنی بر فناوری که صنعت مد را متحول می کند، بیشتر بخوانید.

 

 

 

 

نقشه نوآوری  روندهای برتر فناوری مد و  استارت‌آپ های  امیدوارکننده را مشخص می‌کند

برای این تحقیق عمیق در مورد گرایش‌ها و استارت‌آپ‌های برتر فناوری مد، نمونه‌ای از 1423 استارت‌آپ و استارت‌آپ جهانی را تحلیل کردیم. نتیجه این تحقیق، هوش نوآوری مبتنی بر داده است که با ارائه یک نمای کلی از فناوری‌ها و استارت‌آپ‌های نوظهور در صنعت فناوری مد، تصمیم‌گیری استراتژیک را بهبود می‌بخشد. این بینش‌ها از طریق کار با پلتفرم StartUs Insights مبتنی بر داده‌های بزرگ و هوش مصنوعی ما به دست می‌آیند که بیش از 2500000 استارت‌آپ و بزرگ‌آپ را در سراسر جهان پوشش می‌دهد. پلتفرم SaaS به‌عنوان بزرگ‌ترین منبع جهان برای داده‌های مربوط به شرکت‌های نوظهور، به شما امکان می‌دهد تا استارت‌آپ‌های مرتبط، فناوری‌های نوظهور و روندهای صنعت آینده را به سرعت و به طور کامل شناسایی کنید.

 

 

 

 

در نقشه نوآوری زیر، یک نمای کلی از 8 روند و نوآوری برتر فناوری مد که بر شرکت های مد در سراسر جهان تأثیر می گذارد، دریافت می کنید. علاوه بر این، نقشه نوآوری مد 1423 استارت‌آپ را نشان می‌دهد که همگی روی فناوری‌های نوظهوری کار می‌کنند که زمینه خود را ارتقا می‌دهند.

 

نقشه درختی تأثیر 8 روند برتر فناوری مد را نشان می دهد

بر اساس نقشه نوآوری فناوری مد، نقشه درختی زیر تأثیر 8 روند مد برتر در سال 2023 را نشان می‌دهد. راه‌حل‌های مد مجازی از فناوری‌های همه‌جانبه مانند واقعیت افزوده و مجازی (AR/VR) استفاده می‌کنند، در حالی که پخش زنده مد، تعامل مشتری را افزایش می‌دهد. راه حل های بلاک چین دارایی های مد را ایمن می کند و شفافیت تراکنش های دیجیتال را فراهم می کند. هوش مصنوعی، تجزیه و تحلیل داده‌ها و کلان داده‌ها با پیش‌بینی روندهای آینده و تعریف نیازهای مخاطبان هدف، به تولید مد کمک می‌کنند. در حالی که مد پایدار تأثیر مضر بر ماهیت صنعت مد را کاهش می‌دهد، اینترنت اشیا (IoT) و چاپ سه‌بعدی لباس‌های هوشمند و بیش‌شخصی‌سازی را پیش می‌برند.

 

 

 

 

 

 

نقشه راه اندازی جهانی فناوری های مد 1 423 استارت آپ و مقیاس فناوری مد را پوشش می دهد

نقشه  راه‌اندازی سیستم گرمای جهانی ، توزیع جهانی فناوری های مد که بیش از 1400 استارت‌آپ و استارت‌آپ است، نمونه هایی را که برای این تحقیق تحلیل کردیم ، نشان می‌دهد. Heat Map که از طریق پلتفرم StartUs Insights Discovery ایجاد شده است نشان می‌دهد که اروپا و ایالات متحده بیشترین فعالیت استارت‌آپی را دارند.

 

در زیر، با 16 مورد از این 1423 استارت‌آپ و استارت‌آپ امیدوارکننده و همچنین راه‌حل‌هایی که آنها توسعه می‌دهند، آشنا می‌شوید. این استارت‌آپ‌های فناوری مد بر اساس معیارهایی مانند سال تاسیس، مکان، بودجه جمع‌آوری‌شده و موارد دیگر دست‌چین می‌شوند. بسته به نیازهای خاص شما، انتخاب های برتر شما ممکن است کاملاً متفاوت به نظر برسند.

 

 

 

 

 

 روندهای  برتر فناوری مد برای سال 2023

1. مد مجازی

فناوری صنعت مد را از فضای فیزیکی به فضای دیجیتال می آورد. راه حل های مد مجازی از طریق واقعیت افزوده یا واقعیت مجازی بر محدودیت های فیزیکی غلبه می کنند و فضای خلاقانه نامحدودی را ارائه می دهند. این فناوری ها به مشتریان این امکان را می دهد که قبل از خرید لباس یا آرایش را به صورت مجازی امتحان کنند. فناوری های سه بعدی شکل بدن انسان را برای ایجاد مدل های سه بعدی برای خرید اینترنتی و طراحی لباس به تصویر می کشند. علاوه بر این، تجهیزات مد هوشمند مانند آینه های هوشمند ترکیبی از صدا و تشخیص چهره است. این مد و خرده فروشی را افزایش می دهد، نکات خرید و پیشنهادات لباس را به مشتریان ارائه می دهد و همچنین تجربه آزمایش مجازی را امکان پذیر می کند.

 

 

 

 

 

هوش مصنوعی Veesual تجربه‌های آزمایشی مجازی را ایجاد می‌کند

استارتاپ فرانسوی Veesual AI تجربیات آزمایشی مجازی را برای صنایع مد و تجارت الکترونیک فراهم می کند. این فناوری از هوش مصنوعی مولد برای ترکیب تصاویر لباس و افراد با نتایج فوتورئالیستی استفاده می کند. پس از انتخاب مدلی که خریدار با آن همذات پنداری می‌کند، سیستم یک لوک‌بوک تعاملی ارائه می‌کند. این راه حل همچنین یک ویژگی جذاب کشف محصول را ارائه می دهد، زمان صرف شده برای عکاسی لباس ها را کاهش می دهد و امکان شخصی سازی مجموعه را فراهم می کند.

 

 

 

کمک های Retraced قابلیت ردیابی مد

استارت‌آپ آلمانی Retraced ردیابی و تأیید زنجیره تأمین با قابلیت بلاک چین را ارائه می‌کند. سیستم ردیابی مد این استارت آپ، ردیابی زنجیره تامین را ساده می کند و داده های شفافی را برای احراز هویت و به اشتراک گذاری منشاء محصول و مواد با مشتریان فراهم می کند. این ردیابی از پایین به بالا ردیابی داخلی عمیق و ارتباطات دیجیتالی را در تمام مراحل تولید امکان پذیر می کند. علاوه بر این، شفافیت را به‌ویژه از سوی تامین‌کنندگان بالادستی افزایش می‌دهد و در نتیجه زنجیره ارزش مد پایدارتری ایجاد می‌کند.

 

 

 

 

 

The Demoterialized یک بازار دیجیتال مد NFT ایجاد می کند

استارت آپ مستقر در بریتانیا The Dematerialized بازار NFT مد دیجیتال را ارائه می دهد. این میزبان تجربیات مجازی است که درآمد اضافی برای سازندگان مد و مصرف کنندگان ایجاد می کند. آیتم‌های مجازی استارت‌آپ به‌عنوان توکن‌های غیرقابل تعویض (NFT) وجود دارند. این اجازه می دهد تا کالاهای مجازی دارای شناسه های منحصر به فرد باشند و سفر محصول کاملاً شفاف را برای همه کاربران قابل مشاهده باشد.

 

 

نوشته های اخیر

دسته بندی ها

سبد خرید