روندهای پاییز 2016: قدم های قرن هجدهم در راهرو با بهمنی از اعتراض و الهاماتی برای سال (2023 )

 

 

 

مجله بنیادی 

www.magazinehorse.com/en/autumn-2016-trends

 

ماکارنا مارتینز

مد به دور از شهرت بیهوده و لحظه ای خود، با بازتابی از واقعیت اقتصادی، سیاسی یا اجتماعی آن لحظه، نقش عظیمی در فرآیندهای تغییر تاریخی ایفا کرده است.

 

فراتر از مؤلفه هنری خود، مد با انعکاس وضعیت تثبیت شده و گرایش های نوظهور انقلاب های ایدئولوژیک متمایز که با هر فرآیند تغییر همراه است، نیروی محرکه در فرآیندهای اجتماعی شدن و فردی شدن بوده و هنوز هم هست. لباس پوشیدن یکی از پرکاربردترین عناصر برای نشان دادن موقعیت خاص و متمایز کردن گروه های اجتماعی به شمار می رود.

 

با وجود اینکه مد عاملی حیاتی در فرآیند یکپارچگی اجتماعی است، اما همیشه کسی بوده است که از آن برای دفاع از مخالفت خود با نظام، انعکاس ایدئولوژی خود، شیوه‌ای جدید از جهان بینی و حتی راه اعتراض به نظم مستقر معاصرترین نمونه پانک است که به عنوان الهام بخش در دنیای مد بسیار مورد استفاده قرار گرفته است.

 

با این حال، در قرن هجدهم جریان جوانانی وجود داشت که از لباس های خود به عنوان وسیله ای برای بیان استفاده می کردند. Incroyables و Les Merveilleux اعضای یک خرده فرهنگ اشرافی بودند که امروز الهام بخش مجموعه های پاییز 2016 از طراحان بزرگ، مانند Rei Kawakubo، John Galliano یا Alessandro Michele (مدیر خلاق فعلی گوچی) هستند. «پارچه‌های بادی»، «گوش‌های سگ»، چکمه‌های بوکسری، در نقش الیور توئیست، و شلوار نانکین در این فصل نه تنها برای مجذوب کردن ما، بلکه برای یادآوری شخصیت ناسازگارانه‌شان به ما قدم می‌گذارند.

modpooshan.blogfa.com/

 

ری کاواکوبو

چه کسی بهتر از آلما ماتر Comme de Garcons برای متحول کردن catwalks. ری کاواکوبو مسئول یکی از بزرگترین سنگرهای نوآوری و طراحی است، همانطور که او نه تنها در مجموعه های خود، بلکه با اختراع فروشگاه های مفهومی یا فروشگاه Dover Street Market خود در لندن نشان می دهد. برای پاییز امسال، طراح ژاپنی از چیزی که پانک قرن هجدهم نامیده است الهام گرفته است.

 

او گفت: «قرن هجدهم زمان تغییر و انقلاب بود. "من تصور می کنم پانک ها اگر در این قرن زندگی می کردند اینگونه به نظر می رسیدند."

 

چاپ ژاکارد، نقوش گل بی‌شماری، ملغمه‌ای از اثاثه یا لوازم داخلی، روکش‌ها و توری‌ها، زره‌ها، پارچه‌های صورتی و تسمه‌های اسارت با استفاده از مواد مرتبط با ثروت ورسای و ساختارهای سه‌بعدی. این تفسیر مجدد کاواکوبو از یک زمان انقلابی است که الهام بخش مجموعه پاییز 2016 او با سلیقه شخصی و همیشه غافلگیرکننده او بوده است.

 

جان گالیانو

جان گالیانو، طراح هنری فعلی Maison Martin Margiela، دقیقاً با مجموعه‌ای الهام گرفته از انقلاب فرانسه از مدرسه هنر سنت مارتین فارغ‌التحصیل شد. اگرچه مجموعه‌های او همیشه «هوای رمانتیک» دارند، که مهر هویت اوست، اما در این فصل کت‌های روسری او که از قرن هجدهم الهام گرفته‌اند، ما را به دوران ویکتوریایی انقلاب صنعتی بازمی‌گردانند.

 

 

در این مسیر و حرکت خلاقانه از سوی طراحان مد برای ایجاد افکار و ایده های نو الهام گرفتن از ایده ها و موضوعات که در سال های گذشته خلق شده است از کارهای پر فایده و چالش برانگیز است . سال 2023 و اتفاقات پیش رو در دنیای مد همگی برای ورود به دنیایی تازه است و ما را برای سفری هیجان انگیز آماده می کند.

 

سبد خرید