با هوش مصنوعی و AR همراه شوید (2023 )

 

 

مجله بنیادی 

 

 

پس از راه‌اندازی پلتفرم مد AR این برند در ماه نوامبر، Zero10 برای جدیدترین نسخه خود آماده می‌شود: فروشگاه سفارشی، یک ویژگی مجهز به هوش مصنوعی که به کاربران در ایجاد مد AR کمک می‌کند. این گام دیگری در اثبات ارزش AR برای برندهای مد است.

 

جورج یاشین در سال 2019 روی نام تجاری خود ZNY کار می‌کرد که لباس Iridescence فابریکانت - اولین فروش ثبت شده یک NFT مد،  را دید و باعث کلیک های بیشتری شد. او این لحظه را شبیه به میدان سیاه مالویچ توصیف می کند که توسط بسیاری از هنرمندان به عنوان "ساعت صفر هنر مدرن" شناخته می شود، اما برای مد. او می‌گوید: «وقتی فابریکانت این لباس دیجیتال را کنار گذاشت، دوران جدیدی آغاز شد.

 

یاشین از سرعت سرسام آور مد احساس خستگی می کرد - او نتوانست مجموعه پاییز/زمستان 2020 ZNY را برای ارائه هفته مد پاریس 2019 به پایان برساند. بنابراین تیم اقلام "آگاهانه ناتمام" را به پاریس آورد و مجموعه را "Unready to Wear" نامید. او سپس زمان بندی کرد که مد با سرعتی ناپایدار حرکت می کند. زمانی که از پاریس برگشتم، به این فکر کردم که چه فناوری‌هایی می‌توانند مشکل را کاهش دهند.

 

یاشین آزمایش فن‌آوری‌های جدید را آغاز کرد، ابتدا با فتوشاپ کردن آیتم‌های دیجیتال بر روی عکس‌ها - که او به سرعت متوجه شد که مقیاس‌ناپذیر است - بنابراین به AR روی آورد و شرکت Zero10 خود را در سال 2020 تأسیس کرد. او به دنبال یک مهندس بود و پیشنهاد داد AR در زمان واقعی امتحان کنید. به آنها؛ یاشین می‌گوید واکنش آن‌ها به این صورت بود: "تو دیوانه‌ای. اما من می توانم آن را انجام دهم".

 

Zero10 ابزارهایی مانند آینه واقعیت افزوده را ارائه می دهد، که در آن مشتریان می توانند لباس ها را به صورت مجازی در فروشگاه - یا جلوی یک بیلبورد یا ویترین فروشگاه - و یک کیت توسعه نرم افزاری که می تواند در برنامه های خود برندها ادغام شود تا AR را امتحان کنند، انتخاب و امتحان کنند. این برند تا کنون با برندهایی از جمله Edward Crutchley، Maisie Wilen، Barragán و Alexandra Sipa همکاری داشته است. اخیراً، Zero10 خدمات خود را برای کمک به تحقق چشم انداز یاشین برای صنعت مد دموکراتیک تر باز کرده است. در اکتبر 2021، این شرکت برنامه iOS و در نوامبر 2022 پلتفرم مد AR خود را راه اندازی کرد تا به طراحان و سازندگان اجازه دهد تا طرح های 3 بعدی خود را با واقعیت افزوده سازگار کنند. در بهار امسال، ویژگی جدیدی را ارائه خواهد کرد: فروشگاه سفارشی. با استفاده از هوش مصنوعی مولد، Custom Shop این امکان را برای کاربران - حتی کسانی که فاقد مهارت‌ها و تجربه‌های طراحی خاص هستند - می‌سازد تا طرح‌های دیجیتالی برای پوشیدن در AR ایجاد کنند.

 

هدف این است که با قرار دادن آن در دستان طراحان نوظهور و خالقان فردی، دسترسی به فناوری AR را آسان‌تر کنیم. یاشین می‌گوید: «همانطور که طراحان لباس فیزیکی باید دانش و مهارت‌های کاربردی در زمینه دوخت و ساخت فناوری‌ها داشته باشند، طراحان لباس دیجیتال باید نحوه عملکرد فناوری‌ها را بدانند، و مهارت‌ها و دانش لازم را داشته باشند تا خلاقیت‌های خود را زنده کنند.» می گوید. یاشین امیدوار است با ایجاد آسان‌تر از طریق فروشگاه سفارشی، جامعه‌ای از حرفه‌ای‌ها ایجاد کند تا در مرحله بعدی مد شرکت کنند. او می گوید: «2023 سال بزرگی برای AR خواهد بود.

 

Zero10 رقابت سختی دارد. اسنپ یکی از پیشتازان در این فضا است که ابزارهای آزمایشی AR را برای شرکت‌هایی از جمله Farfetch و Prada در سال 2021 تقویت کرده است، قبل از اینکه این ابزارها را به برندها و شرکت‌های دیگر در تلاش برای گسترش پذیرش و توسعه واقعیت افزوده خارج از برنامه Snapchat ارائه کند. برندهای بزرگ دست و پا کرده اند. در ژوئن 2022، باربری تجربه خرید AR را در وب سایت خود (با Vertebrae Snap Inc.) ارائه داد. NFT Roksanda که در فوریه سال گذشته کاهش یافت، از طریق فیلتر اینستاگرام برای آزمایش واقعیت افزوده در دسترس بود. و در همان ماه، Bottega Veneta یک برنامه AR راه اندازی کرد تا اولین نمایش Matthieu Blazy را مورد آزار و اذیت قرار دهد. شرکت‌های مد بومی دیجیتال مانند DressX و Rtfkt نیز مدت‌هاست که آزمایش‌های AR را آزمایش کرده و ارائه می‌کنند.

 

- Zero10 علاقمند است تا به امروز 6 میلیون دلار سرمایه جذب کند و انتظار دارد امسال 3 میلیون دلار دیگر به عنوان بخشی از دور اولیه خود جمع آوری کند. منبع درآمد اصلی آن راه‌حل‌های B2B آن برای برندها است که 70 درصد یا درآمد آن از آینه AR، 20 درصد از کیت توسعه نرم‌افزار و 10 درصد از ادغام برند با اپلیکیشن Zero10 حاصل می‌شود. درآمد پیش‌بینی‌شده آن برای سال جاری ۱.۵ میلیون دلار است، بر اساس برآوردهای اولیه و همکاری‌های تجاری آتی. این شرکت به دو جهت نگاه می کند: مشارکت با بازیگران اصلی و ارزیابی بهترین روش برای همراهی بیشتر طراحان نوظهور در فناوری.

 

 

طراحی هوش مصنوعی برای همه؟

Zero10 پلتفرم خود را راه اندازی کرد که برای سازندگان مستقل و مارک های کوچک باز است تا دسترسی AR را افزایش دهد و محتوای بیشتری تولید کند. هم برندها و هم سازندگان می توانند طرح های خود را در اپلیکیشن Zero10 آپلود کنند. سپس تیم Zero10 3D فایل‌ها را می‌گیرد و آنها را با واقعیت افزوده سازگار می‌کند تا یک طراح بتواند یک مجموعه مد دیجیتال را در برنامه منتشر کند. از این طریق، یک برند می‌تواند به وب‌سایت خود پیوند داده و گزینه‌های آزمایشی را قبل از خرید به مشتریان ارائه دهد. به زودی، Zero10 فرصت های کسب درآمد درون پلتفرمی را معرفی خواهد کرد.

 

Zero10 می خواهد به سازندگان سه بعدی پشتیبانی کند - اما می داند که تعداد محدودی از آنها وجود دارد. به همین دلیل، می‌خواهد به افراد بیشتری کمک کند تا وارد این فضا شوند،  جایی که فروشگاه سفارشی وارد بازی می‌شود. یاشین می گوید: «ما می خواهیم این نوع از ابراز را برای همه در دسترس قرار دهیم. فروشگاه سفارشی Zero10 به کاربران این امکان را می دهد که خالق شوند. اولین گام، ایجاد آیتم‌های آماده AR با فناوری هوش مصنوعی است (با استفاده از هوش مصنوعی پایداری، کاربران می‌توانند کلمات را برای تولید لباس وارد کنند). مورد بعدی این است که کاربران سعی کنند و محتوا را به اشتراک بگذارند. یاشین می‌گوید: «من احساس می‌کنم می‌توانیم مارگیلا جدید را در دنیای دیجیتال ببینیم. او می‌تواند نه حتی از جامعه سازندگان، بلکه از جامعه کاربران بیاید. این یک ابزار باز برای هر بچه ای است که می تواند از آن برای ایجاد مد دیجیتال استفاده کند."

 

متیو درینکواتر، رئیس آژانس نوآوری مد کالج مد لندن، می‌گوید روش‌های ایجاد مد دیجیتال و مد پوشیدنی AR بسیار آسان‌تر می‌شوند. "وقتی به Lens Studio و SparkAI نگاه می کنید، ما شروع به دسترسی به این موضوع برای مخاطبان بسیار گسترده تر می کنیم." حتی در ماه اول سال 2023، به ویژه با توجه به تبلیغات ChatGPT، علاقه به هوش مصنوعی مولد افزایش یافته است.

 

 

نوشته های اخیر

دسته بندی ها

سبد خرید