رنگ سال 2023 و اهمیت رنگ و روانشناسی رنگ در صنعت مد (2022)

 

 

مجله بنیادی 

 

 

اگر به ویژه شیفته مد هستید یا به سادگی شغلی دارید که نیاز به دیدن وب سایت پنتون دارد، متوجه خواهید شد که لوگوی آنها تغییر کرده است. مربع روشن استفاده شده برای سال 2021 با ترکیب رنگ "Illuminating" و "Ultimate Grey" اکنون با رنگ سال 2022 Pantone - Very Peri جایگزین شده است.

 

در حالی که این رنگ در لیست اصلی رنگ‌های Pantone بهار 2022 از NYFW و LFW قرار نگرفت، متوجه خواهید شد که در مقایسه با محبوبیتش نزد افراد مشهور، از Zendaya گرفته تا Anna Taylor Joy که این رنگ خیره‌کننده را پوشیده است، معنایی ندارد. بنابراین، اگر می خواهید در مورد رنگ سال 2022 در اوایل ترند باشید، ما فهرستی از یافته های مد و زیبایی را برای الهام بخشیدن به مد لباس درونی شما گردآوری کرده ایم.

 

 

 

 

 

 

 

Pantone 17-3938 Very Peri Perfection

همانطور که قبلاً اشاره کردیم، این رنگ در لیست ترند منتشر شده برای هفته های مد در سراسر جهان نبود. به همین دلیل، ممکن است بخواهید کمی توضیح دهید که چرا اکنون محبوب ترین رنگ برای سال 2022 نامیده شده است. پاسخ ساده است. به جای انتخاب رنگ از مجموعه پنتون برای سال، این اولین باری بود که یک رنگ صرفاً برای نشان دادن جهان در زمان انتخاب ایجاد شد.

 

همانطور که Leatrice Eiseman، مدیر اجرایی Pantone و منبع اصلی ما برای درک انتخاب رنگ های پیچیده موسسه، اظهار داشت: "Very Peri یک نگرش روحی، شاد و یک حضور پویا را نشان می دهد که خلاقیت شجاعانه و بیان تخیلی را تشویق می کند."

 

و قطعاً این کار را می کند! در توضیح بیشتر، این رنگ به طور هدفمند برای نشان دادن ترکیب زندگی دیجیتال و واقعیت در دنیای امروز با افزایش مداوم NFT ها و آینده متاورس ایجاد شد. به همین دلیل، ته‌رنگ قرمز به رنگ آبی پره نشان می‌دهد که دنیای ما چقدر پیچیده است.

 

 

 

 

 

 

همزمان با ورود به دنیای مجازی، برخی از مردم به این نتیجه رسیده اند که رنگ بنفش، ترکیب کلاسیک قرمز و آبی، به معنای پل زدن بین احزاب سیاسی در آمریکا است. نایب رئیس پنتون، لوری پرسمن، به سرعت این شایعات رنگی را رد کرد، اما اظهار داشت: «این واقعاً به سطح راحتی، ثبات و کیفیت های قابل اعتماد آبی برمی گردد. این اصلاً مربوط به سیاست نبود. (این) برای آوردن چشم اندازی تازه به خانواده آبی."

 

اما واقعاً، دقیقاً چگونه همه اینها در مورد زیبایی صدق می کند؟ آیا اکنون به دنبال یافتن آرایش، لباس و کفش به صورت مجازی هستیم؟ در برخی شرایط، احتمالا. اما عمدتاً این رنگ برای زیبایی های آینده نگر و کلاسیک های Y2K عالی است.

 

با این حال، اگر به روش‌هایی برای افزودن Very Peri به کمد و کشوی آرایش خود نیاز دارید، وقت آن است که به پایین بروید زیرا قطعاً چیزی برای شما در زیر وجود دارد!

 

 

این رنگ که از محبوبترین و خاص ترین رنگ ها در بین طرفداران مد و طراحی لباس و همه آنهایی که به استایل علاقمند هستند می باشد . در طیف رنگی انتخاب شده برای رنگ سال 2023 همه وجود دارد و از زیبا ترین طیف های چرخه رنگی در دسته رنگ های سرد است که در سال 2023 هم از امتیاز و رای بسیاری بالایی برخوردار شده است .

 

 

سبد خرید