پادکست مجله بنیادی
در این صفحه مقالات و محتوای مجله را در حوزه مد و فشن بشنوید.

مراحل تولید الیاف ذرت (زبان انگلیسی)

الیاف ذرت به عنوان یک جایگزین سازگار با محیط زیست برای پارچه های مصنوعی ظاهر می شوند و نه تنها برای تولید لباس ها، بلکه همچنین در ژئوتکستایل و پارچه های خانگی استفاده می شوند. ​​​​​​​

پادکست ها: بهار 1401

پارچه ها همیشه موضوع بسیار مهمی در صنعت مد هستند و از اصلی ترین متریال ها برای طراحی و تولید لباس بشمار میروند که طراحان نساجی و پارچه را در دنیا یکی از شغل های مهم و تاثیر گذار کرده است.

صنعت نساجی و پارچه بخش اول 

ترکیه یکی از مهمترین کشورها در صنعت نساجی و پارچه بافی است که در بین رقبای خود از درجه و رده بالاتری برخوردار است و با تولیدات خود در صنعت نساجی سهم بزرگی در حرکت صنعت مد دارد.

صنعت نساجی و پارچه بخش دوم (ترکیه) 

هفته مد پاریس در نوع خودش همیشه عالی ترین هفته هست . اما در بین هفته های مد برندها با کت واک های اختصاصی برای طرفداران خودشون سوپرایزهایی رو رونمایی می کنند 

مد پاریس با برندهای متفاوت

هنر مدرن همیشه با به چالش کشیدن موضوعات مختلف باعث پیشرفت و بهبود کیفیت در محصولات شده است و صنعت مد از دیر باز با این هنر بی نهایت در ارتباط بوده و از مدرنیته بیشترین استفاده را در ایجاد خلاقیت در صنعت مد داشته است. 

هنر مدرن و تاثیر آن در صنعت مد 

ماسکولین یکی از نام های متفاوت و جذاب در استایل و سبک ها برای خانم هاست که در سال 1930 و با بالا گرفتن هیجان و جذابیت لباس های کلاسیک مردانه از سوی خانم ها و علاقمندی آن برای پوشیدن لباس های مردانه شکل میگیرد.

ماسکولین سبکی هیجان انگیز برای خانم ها 

همیشه در هفته های مد موضوعات بسیاری هستند که باعث جذابیت و هیجان و تاثیر گذاری در روند حرکت مد می شوند و یکی از موضوعات مهم در این مسیر استایل مو است که برای همه افراد یکی از موضوعات مهم است و مراقبت و جذابیت آن بسیار موضوع مهمی است .

​هفته های مد و استایل های مو 2023

​ 
هفته مد میلان از مهمترین هفته های مد در دنیا و در پایتخت های مد دنیا است که با توجه به تنوع برندها یکی از مهمترین برجستگی های آن اهمیت و جایگاه مد مردانه است که بیشترین تمرکز بر این گرایش در هفته مد میلان صورت میگیرد.امسال در هفته مد میلان هفته مد مردانه و گرده همایی pitti uomo از جذابیت بسیار برخوردار بوده است 

​هفته مد میلان و هفته مد مردانه 2023

​اصطلاحات مد 1 

اصطلاحات مختلفی در صنایع مختلف هستند که این صنایع را بیشتر و با جرئیات بیشتر به همه علاقمندان به آن صنعت معرفی می کند و در کاربردی تر شدن آن به افراد یاری می رساند . با آشنایی و داشتن دانش بیشتر از موضوعات تخصصی و اصطلاحات مربوط به آن بهتر و روان تر در آن صنعت می توان به پیش رفت. صنعت مد نیز از این داستان به‌دور نیست و اصطلاحات بسیار در این صنعت وجود دارد که به کاربردی تر شدن آن به شما کمک می کند. 

​پارچه های هوشمند و تعاملی 

پارچه های هوشمند از مهمترین موضوعات در صنعت مد امروزی است و با توجه به اهمیت و گسترش روز افزون ابزارها و تکنولوژی های هوشمند و در دسترس بودن آنها و استفاده آسان تر این موضوع برای همه از ارزش و اهمیت بالایی برخوردار شده است. در ادامه مسیر هوشمند سازی پارچه های تعاملی بسیار موضوع و متریال مهمی در دنیای امروزی شده استو اهمیت درک و تعامل لباس با انسان از مهمترین بحث های زندگی آینده است که هم اکنون در آن هستیم و با آن به سوی آینده گام برمی داریم 

پادکست ها: تابستان 1402 

دنیای تبلیغات و صنعت مد 

صنعت تبلیغات بزرگترین و گسترده ترین صنعت برای معرفی و ارائه و ایجاد اشتیاق در طرفداران و مصرف کنندگان برای داشتن محصولات مختلف است این صنعت تا جایی به پیش رفته است که به یکی از با اهمیت ترین و مهمترین صنایع در جهان تبدیل شده است که با نوع ارائه خدمات خود برای همه به یک امر بی نهایت مهم در پیشبرد اهداف کاری و اجتماعی و همه جنبه های زندگی تبدیل شده است . صنعت مد یکی بزرگترین استفاده کننده ها و طرفداران این صنعت است و بیشترین سود را با این صنعت برای خود کسب می کن و این اهمیت شغل تبلیغات را نشان می دهد. 

​هفته مد ژاپن 2023 

مد ژاپن و هفته مد ژاپن یکی از برترین های در کل صنعت مد در خاورمیانه و آسیا به حساب می آید. تنوع و جذابیت موضوعات و تنوع متریال ها و در بخش طراحی لباس مردانه و مد سفارشی مردانه بی نظیر ترین مد و هفته مد در دنیا بعد از لندن و محله savile-row  در ژاپن محله savile-row  ژاپن به صورت اختصاسی در حال فعالیت است . اهمیت مد ژاپن به دلیل مد آوانوگارد که برگرفته شده از سامورایی های ژاپنی است می باشد. 

بالنسیاگا تاریخچه و نگاهی به کالکشن 2023-2024

دنیای مد همیشه در خود موضوعات و اتفاقاتی را که باعث هیجان و انگیز برای افراد مختلف می شود را بسیار دارد ، همیشه افراد ، برندها ، موضوعات و رویدادهایی هستند که با دیگر برندها و شرکت ها متفاوت تر هستند . بالنسیاگا یکی از این برندهاست که همیشه با دیگر برندها تفاوت های بسیاری دارد و تاریخچه و نوع حرکت آن بسیار هیجان انگیز بوده همیشه هستند . این برند در کالکشن جدید خود یک عقب گرد شجاعانه برای بازنگری و تاکید بر اصل خود داشته است که باعث تعریف ها و همچنین انتقاداتی از این برند و کالکشن و طراح ارشد شد 

تکنولوژی در طراحی لباس 

در دنیای امروز تکنولوژی و تنوع آن در زندگی روزمره بسیار تاثیر گذار و زیاد شده است و ما برای ادامه مسیر موقعیت برای خود و زندگی بهتر نیازمند استفاده و آگاهی از روند حرکت و همسو شدن با تکنولوژی هستیم . در صنعت مد و طراحی لباس تکنولوژی بی نهایت موثر و نقش پر رنگی دارد ، لباس های هوشمد ، تکنولوژی های پوشیدنی ، لباس های تعاملی همگی از تکنولوژی برای پیشرفت انسان در لباس ها استفاده می کنند 

مقاله مد پایدار در فصل 2024 ، بخش اول 

مد پایدار بسیار مهم و با اهمیت است و موضوعات مختلفی را با خود برای بهبود تاثیرات خود و ایده هایی برای کاهش آلایندگی محیط زیست به همراه می آورد . در فصل 2024 اتفاقات و نکات بسیار زیادی هستند که در مد پایدار برای برندها از اهمیت بالایی برخوردار شده اند . این پادکست گوشه ای از این مقاله است. 

مقاله ، چرا کسب و کار من رشد نمیکنه . بخش اول 

​چرا کسب و کار من رشد نمی کند ؟ سوالی که در برخی از موارد ما به آن می رسیم و از خود سوال می کنیم . راه ها و روش های بسیاری وجود دارد که با مطالعه و آموزش دیدن آنها به این معضل غلبه می کنم و روند حرکت را برعکس می کنیم . با ما همراه باشید تا به روند مثبت دست پیدا کنید .

استایل و ظاهر خوب و تاثیر اون بر دیگران که باعث رشد و پیشرفت ما میشه . معجزه لباس و استایل عالی خیلی بیشتر از اون چیزیه که ما انتظار داریم . 

معجزه استایل و لباس 

نکات و موضوعات مهمی که باید برای طراح لباس شدن موفق و حرفه ای به اونها توجه ویژه ای داشت و در دوره های حرفه ای اونها رو یاد گرفت و آموزش دید ما در مجله بنیادی تمام تلاشمون برای رشد و آموزش به علاقمندان مد و طراحی لباس هست . 

نکاتی برای آموزش و یاد گیری طراحی لباس و مد 

مدلینگ در صنعت مد جایگاه اساسی و بسیار مهمی دارد و بسیاری از موضوعات و فعالیت هایی که برای برگزاری و به نمایش گذاشتن یک کالکشن و کت واک انجام می شود در صف مقدم آن مدل ها و صنعت مدلینگ هستند که بیشترین تاثیر را بر مخاطب برند خواهند گذاشت.

نکاتی برای اجرای و ارائه یک کت واک موفق . مدلینگ در صنعت مد 

پادکست های سال جدید 1403  

سبد خرید